Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane sztachety drewniane ekspresowo się niszczą i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy zacząć od poprawnego i starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz dekoracji płotów z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Jak ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów model ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s